Z Japonska rovnou do BforB

CEG účetnictví.png

„Chcete být profesionály? Spojte se s profesionály,“ říká Šárka Pelikánová, jednatelka společnosti Connect Economic Group s.r.o.

Jméno a příjmení: Šárka Pelikánová

Název společnosti: Connect Economic Group s.r.o.

Pozice: jednatelka

Členství v klubu: Praha 5 – Prostor Bar & Restaurant I – středa


Jak jste se dozvěděli o koncepci Business for Breakfast, případně kdo Vás do klubu pozval?

Před 6 lety jsem se vrátila z Japonska, kde jsem pracovala a nasbírala tam neskutečně mnoho inspirace jak budovat důvěru s klienty a přeměňovat ji v růst firmy. Zpátky v ČR jsem hledala způsob, jak toho dosáhnout i zde, a jak se na pravidelné bázi potkávat s lidmi, kteří si chtějí navzájem pomáhat. A protože jsem již o BforB slyšela před mým odjezdem do Japonska, rozhodla jsem se zkusit přijít jako host a vyzkoušet si to na vlastní kůži. Byla to láska na první pohled 🙂

Co se Vám na fungování klubu líbí?

BforB má propracovaný systém a během 1,5 hodiny stihneme společně s ostatními členy probrat veškerá pracovní témata, která nás posouvají dál v našich podnikáních. Nerada plýtvám vzácný čas a energii. Zároveň jsem vděčná za to, že se pravidelně potkávám s podnikateli, jenž znám a věřím jim. Nejsou to pouze lidé, kteří jednorázově přijdou na akci vysbírat vizitky a tím to pro ně končí. Členové si v BforB aktivně potkávají a pomáhají.

Jaký obor zastupujete ve Vašem klubu Business for Breakfast?

Poradenství v účetnictví, daních a mzdách.

Řekněte nám prosím, čím se Vaše společnost/firma zabývá a jaká je Vaše pozice?

V CEG již 7 rokem vedeme účetní, mzdovou a daňovou agendu našim korporátním i neziskovým klientům. Tato témata i školíme širokou i odbornou veřejnost. Zaměřujeme se na automatizaci procesů a inovativní řešení. Poskytujeme poradenství v reportingu a finačním řízení firem, a podporujeme je v jejich růstu. CEG jsem zakládala, a dodnes jej i 14členný tým vedu k tomu, abychom byli nadále leadery v inovacích, kvalitě a podpoře podnikání v ČR.

Kdo jsou Vaši typičtí zákazníci nebo jaké zákazníky právě hledáte?

Typickým zákazníkem je firma s 20 a více zaměstnanci (máme klienta i s  400 zaměstnanci), často nahrazujeme i interní účetní oddělení. Také pomáháme drobným živnostníkům, umělcům. V oblasti neziskových organizací jsme pak jedni z největších odborníků na trhu.

Co se Vám v poslední době povedlo? Jaké jsou Vaše úspěchy, na které jste pyšní?

Vybudovali jsme překrásné kreativní prostory s výhledem na Prahu, kde také pořádáme naše školení. Dále jsme vyvinuli mobilní aplikaci pro zjednodušení správy účetnictví, a v současné době pracujeme na robotizaci. Na začátku tohoto roku vyšla naše další odborná publikace pod nakladatelstvím GRADA.

Máte nějaké životní krédo?

Vše má svůj čas. Jak rychle čas uteče pak záleží na mém přístupu a na lidech, kterými se obklopuji.